ما از حدود دو سال پیش که تولید آپادانا را شروع کردیم قصد داشتیم خدماتی خوب و با کیفیت و نرم افزاری کارآمد را به بازی سازان عزیز ارایه دهیم. در این راه نیز با مشتری های مختلفی کار کردیم و چند بازی کوچک و یک بازی بزرگ از خدمات آپادانا استفاده کردند و بخش هایی از آپادانا به عنوان نرم افزار match making توسط مشتریان خارجی ما مورد استفاده قرار گرفت. در این مدت با لحظات خوب و بد و شاد و غمگینی که داشت تمام سعی خود را کردیم که به اهداف مورد نظر خود برسیم. به دلایلی که در زیر گفته می شود، تصمیم گرفتیم ارایه سرویس عمومی آپادانا را متوقف کنیم.
ارایه خدمات سرور بازی های آنلاینی که بتواند بار کاربران با تعداد مختلف را تحمل کند و در برابر اشکالات مقاوم باشد نیاز به نرم افزار مناسب و همچنین سخت افزار قابل اعتماد و ساختار cloud دارد که شما بتوانید با زیاد و کم شدن بار یا بروز مشکل منابع را مدیریت کرده و به سخت افزار خود اضافه یا کم کنید و یا نیاز است همیشه میزان خوبی بیشتر از حد مورد نیاز سخت افزار در حال اجرای برنامه باشد.
ما در ابتدا کار را روی یک cloud provider خوب به نام upcloud شروع کردیم و پس از فیلترینگ های ابتدای زمستان به اجبار سرورها را به سیستم سرورهای ابری پارس آنلاین منتقل کردیم که تنها گزینه ابری داخل کشور بود که امکان افزایش و کاهش سرور ها در زمان کوتاه را داشت. این سرورها با مشکلات مختلفی رو به رو بودند که امکان ارایه خدمات خوب را از ما گرفتند و اجرای نرم افزار در خارج با ریسک فیلتر شدن همراه خواهد بود.
از طرفی بدون داشتن cloud و با توجه به نا مشخص بودن الگوی مصرف چندین بازی مستقل و ارزان بودن قیمت خدمات سرورهای عمومی امکان استفاده از سرور های اضافه را از ما می گیرد. همچنین کلا داشتن سرورهای عمومی با بازخورد خیلی خوبی از جانب تعداد زیادی از کاربران همراه نبوده و به همه این دلایل ما تصمیم گرفتیم از این پس فقط آپادانا را به عنوان نرم افزار به فروش برسانیم.
کسانی که اکنون بازی منتشر شده یا کامل دارن که از آپادانا استفاده می کند، لطفا با ما تماس بگیرند تا برای انتقال به نرم افزار آپادانا یا خدمات دیگر مثل playfab به آن ها کمک کنیم. سرور آپادانا با قیمتی پایینتر به این عزیزان فروخته خواهد شد. دقت کنید که این مساله به شکل موردی در باره بازی های منتشر نشده به شکل موردی بررسی خواهد شد و در باره بازی های منتشر شده فقط شامل بازی هایی می شود که بیش از 10000 نصب فعال داشته باشند.
سرویس ما تا روز 7 اردیبهشت نیز به شکل فعلی روی سرور های پارس آنلاین به کار خود ادامه خواهد داد.