Back to Top
 
 
 

قابلیت ها

 
 
 
 اسکریپت نویسی

اسکریپت نویسی (Scripting)

قابلیت Scripting به شما امکان می دهد کد خود را در سرور اجرا کنید. با این ویژگی شما می توانید منطق بازیتان را روی سرور اجرا کنید. با این کار هم از تقلب جلوگیری می کنید و هم امکان ساخت بازی هایی برایتان فراهم می شود که بدون کد سمت سرور ممکن نیستند. کد شما با زبان C# نوشته می شود و در سیستم خودتان قابل debug است و روند تولید را بسیار سریع می کند.

احراز هویت

احراز هویت (Login)

احراز هویت یا Authentication به فرایندی اطلاق میشود که توسط آن کاربر یک سیستم برای شناساندن خود به سرویس دهنده از آن استفاده مینماید. قابلیت احراز هویت در پلتفرم آپادانا به شما این امکان را میدهد که با استفاده از سیستم های مختلف مانند نام کاربری و رمز عبور پست الکترونیکی ویا مشخصه منحصر به فرد دستگاه های شخصی (MAC Address, UDID) و غیره به کاربران خود مجوز ورود و یا عدم دسترسی را ارایه دهید. اهمیت این قابلیت زمانی مشهود مشود که کاربرانی اقدام به ورود غیر مجاز و ایجاد اختلال در سرویس شما خواهند کرد

 ارسال پیغام بلادرنگ
ارسال پیغام بلادرنگ (Real-Time Messaging)

قابلیت ارسال پیغام بلادرنگ به شما امکان می دهد که بین چند کاربر و یا کاربران درون یک بازی پیغام ارسال کنید. پیغام های ارسالی می توانند داده های متنی و یا دودویی باشند و روش ارسال می تواند با گارانتی های مختلف مانند Reliable/Unreliable بودن و Ordered/Unordered بودن صورت پذیرد. این قابلیت می تواند برای کاربرد های مختلف از جمله به روز کردن کاربران در مورد اتفاقاتی که در بازی می افتد و یا چت ساده مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال شما می توانید تغییر مکان یک کاراکتر و یا زیاد شدن امتیاز یک کاربر رو از این طریق به همه کاربران دیگر در بازی خود اطلاع دهید..

سنجش اعتبار خرید
سنجش اعتبار خرید (Receipt Validation)

این قابلیت به شما امکان می دهد که خریدهای واقعی کاربران را از خریدهای تقلبی تشخیص دهید و نگذارید کسی از بازی شما سو استفاده کند و بدون انجام خرید واقعی از امکانات بازی بهره ببرد. این قابلیت به شما امکان تشخیص نسخه های غیر قانونی بازی از نسخه های قانونی را می دهد که موجب به دست آوردن سود بیشتر برای شما و سالمتر شدن محیط بازی برای کاربران می شود.

همبازی

داده های ناشر (Publisher Data)

این قابلیت به شما به عنوان سازنده بازی امکان می دهد داده های مختلف مربوط به بازی از جمله quest , shop , news و ... را در آن ذخیره کنید و بدون نیاز به به روز رسانی کلاینت ها آن را تغییر دهید. همچنین می توانید از این قابلیت برای به روز رسانی مقدار متغیر های مهم دیزاین بازی مثل سرعت کاراکتر ها، تعداد دشمن ها و ... نیز استفاده کنید. این داده ها توسط کاربران قابل تغییر نیستند و فقط از طریق پنل توسعه دهندگان و API مخصوص ناشر که با رمز ناشر قابل صدا زدن است قابل تغییر هستند.

سنجش اعتبار خرید

جدول امتیاز (Leaderboard)

جدول امتیاز به شما این امکان و میدهد که لیستی از امتیازهای بدست آمده از بازیکنان که معمولا از زیاد به کم مرتب شده را داشته باشید. این قابلیت میتونه یک راه سرگرم کننده برای به رقابت در آوردن بازیکنان شما باشه، هم برای بازیکنان حرفه ای که می خواهند در بالای لیست باشند هم برای بازیکنان تفننی که می خواهند پیشرفت خودشون رو به رخ دوستاشون بکشند.

لیست دوستان

دوستان (Friend List)

قابلیت دوستان این قابلیت به شما امکان می دهد برای کاربران لیست دوستان تعریف کنید. هر کاربر می تواند دیگران را با استفاده از ایمیل ، شناسه بازی کن یا نام کاربری به دوستی دعوت کند. همچنین کاربران می توانند دوستان خود را به چالش دعوت کنند و با آن ها مسابقه دهند و داده های عمومی آنها را بخوانند. آپادانا امکان مطلع شدن از وضعیت آنلاین/آفلاین بودن دوستان را نیز به شما می دهد. با این ویژگی ها شما می تواند یک سیستم دوستی کامل با قابلیت های مختلف را در بازی خود پیاده کنید.

همبازی

همبازی (MatchMaking)

قابلیت همبازی در بازی های چند نفره آنلاین در واقع فرآیند ارتباط دادن بازیکنان با یکدیگر برای انجام یک بازی میباشد. برای مثال زمانی که شما در بازی کلش او کلن اقدام به پیداکردن دهکده حریف برای حمله به آن مینمایید قابلیت همبازی دهکده هایی از رقبا را به شما معرفی خواهد کرد که میزان پیشرفت و قدرتشان تقریبا نزدیک به شما باشد.

ذخیره ابری

ذخیره ابری (Cloud Save)

قابلیت ذخیره ابری یک راه حل ساده برای ذخیره میزان پیشرفت بازیکنان در پلتفرم آپادانا میباشد. بازی شما میتواند اطلاعات ذخیره شده کاربر رو برای بازگشت بازیکنان به آخرین وضعیت که در بازی داشتند برای همه دستگاه ها ارایه کند. با استفاده از قابلیت ذخیره ابری بازی کردن یک بازی در چند دستگاه مختلف امکانپذیر میشود. برای مثال اگر شما از سیستم عامل اندروید استفاده میکنید، ذخیره ابری به بازیکنان شما این امکان رو میده که بازی رو از روی یک تلفن هوشمند شروع کرده و بدون از دست دادن میزان پیشرفت در بازی در یک تبلت اندرویدی یا حتی سیستم عامل های دیگر ادامه بدهید. به علاوه شما میتوانید اطلاعات دیگر مانند شخصی سازی محیط کاربری درون بازی یا مرحله ها و نقشه های به وجود آمده توسط بازیکنان را ذخیره کنید.

 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه آپادانا می باشد.
 info@apadana-platform.ir