با سلام به همه همکاران و دوستان عزیز و گرامی

پس از نمایشگاه یکی دو هفته به علل مختلف کمی فعالیتمان کم شد ولی پس از آن دوباره شروع به فعالیت کردیم. اخیرا هم در دو سه هفته گذشته دوباره فعالیتمان خیلی بیشتر شده است. در نمایشگاه TGC و پس از آن بازخورد های مختلفی از کاربران و کسانی که تمایل به استفاده از آپادانا داشتند گرفتیم. چند روز پیش یک فرم نظر سنجی هم ساختیم که برخی از همکاران لطف کردند و آن را پر کردند که بی نهایت از آن ها متشکریم. طبق این فرم و نظراتی که قبل از آن دریافت کرده ایم و همچنین نظرات خودمان برنامه کوتاه مدت آپادانا به شکل زیر است.

در این مدت گذشته ما در شبکه های اجتماعی فعالتر شدیم و به تویتر پیوستیم. @ApadanaPlatform را برای دنبال کردن ما در تویتر جست و جو کنید.

ما درخواست های مختلفی برای پشتیبانی از game engine های مختلف داشتیم که به علت کمبود منابع تصمیم گرفتیم پشتیبانی خود را در زمینه Rest API بیفزاییم و پلاگین خاص برای engine های دیگر تولید نکنیم. در این راستا بخش خوبی از قابلیت های آپادانا را به Rest API اضافه کردیم و مستندات آن را نیز بیشتر کرده ایم که در چند روز آینده در به روز رسانی بعدی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

قابلیت ورود به سیستم با استفاده از ایمیل و نام کاربری و ... از قابلیت هایی بود که در لیست ما قرار داشت ولی به علت درخواست نشدنش توسط کاربران هنوز پیاده نشده بود که با توجه به وجود درخواست برای آن در حال پیاده سازی آن هستیم و در آپدیت بعدی به شما ارایه خواهد شد. همچنین قابلیت داده های عمومی که در رابطه با کاربران بودند هم به تازگی به سیستم اضافه شده است.

یکی دیگر از درخواست های خوبی که در باره کاربران داشتیم ، اضافه کردن لیست دوستان به شکل مستقیم بود که آن را نیز به زودی به سیستم اضافه می کنیم. در حال حاضر انجام این کار با استفاده از Scripting ممکن است ولی زمان بر می باشد. در کنار این ویژگی قابلیت guild/clan هم به زودی به سیستم اضافه خواهد شد که امکان چت بین کاربران و ارسال پیام های مختلف (binary) بین آن ها را نیز فراهم می کند. از این قابلیت می توانید برای دادن gift و پیاده سازی مکانیزم های دیگر بین افراد استفاده کنید.

برخی از دوستان می خواستند که برای بازی هایشان پنل تحت وب برای به روز رسانی رویداد ها و ... پیاده سازی کنند که از پیش هم ممکن بود ولی ما در باره آن صحبتی نکرده بودیم. به زودی مستندات چگونگی کار با API های مورد استفاده پنل نیز در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

درخواست قابلیت هایی دیگر مثل پیاده سازی آنالیتیک و تبلیغات و انتشار بازی و ... از ما شده بود که فعلا در آینده کوتاه مدت قصد ورود به آن ها را نداریم ولی خبرهای جالبی داریم که به زودی به اطلاع شما خواهیم رساند و میان قابلیت هایمان یک قابلیت جذاب وجود دارد که در باره آن صحبت نکرده ایم و به زودی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

روش انتخاب ما و اولویت بندیمان ترکیبی از نظرات مشتریان و آن چیزهایی است که خودمان در تجربه خود برای ساخت بازی های آنلاین مناسب دیده ایم. همچنین قابلیت های عمومیتر به نیاز های خاص اولویت دارند و داشتن API مناسب به پنل بهتر برتری دارد. مثلا داشتن پنلی که آمار ساعت به ساعت از استفاده کاربران به شما بدهد جالب است ولی پیاده سازی ویژگی های مورد نیازتان سود بیشتری برای همه دارد، در نتیجه ما اولویت های خود را بر حسب قابلیت های مورد نیاز بازی ها، تنظیم کرده ایم. علاقه داریم نظرات شما را زیر پست و یا در تلگرام/ایمیل در باره برنامه آپادانا بدانیم. با سپاس فراوان از همراهیتان